Kene İlaçlama

Keneler, kan emici parazitlerdir. Bacaklarının uçlarındaki çengeller ve vantuzlarla kanını emecekleri canlıya tutunurlar, sahip oldukları hortumları ile tutundukları canlının kanını emerler. Doymaları için yeterli miktarda kanı emdikten sonra şişerler, hortumlarını deriye sapladıkları yerden çekerek o bölgeden uzaklaşırlar. Genellikle otların arasında, ağaçlarda görülürler. Mikropları taşıyıcı özellikleri nedeni ile hastalıkların oluşumuna ve taşınmasına sebep olurlar. Birçok virüs, bakteri, mantar kaynaklı hastalığa ve ayrıca felç, alerjik reaksiyonlara da yol açtıkları bilimsel olarak bilinmektedir.

Keneler; ağaçlık, bahçelik ve çiftlik alanlarda yaşar ve çoğalırlar. Bu tür alanlardan yola çıkan keneler civar yerleşim alanlarında da görülür. Görüldükleri bu yerlerden bazıları; evler, hastaneler, okullar, ofisler olabilir. Kenelerin tek tek yok edilmesi değil yuvalarının bulunarak imhası gerekir. Bu sebeple kenelerin yok edilmesinde en etkili yöntem kene ilaçlama olarak karşımıza çıkar. Bu ilaçlama işlemi en son teknoloji ürünü cihazlar kullanılarak Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla profesyonel şekilde yapılmalıdır. Sıvı ilaçlama yöntemi kokulu veya kokusuz olarak en çok tercih edilen ilaçlama yöntemi.

Profesyonel Teknik Çalışmalı Kene ilaçlama

Sıvı veya jel kıvamında kimyevi ilaçlar kullanılmaktadır. Bu şekilde böcek ilaçlama gerçekleştirilir. Sağlık bakanlığı onayını ve ruhsatını almış böcek ilaçlama şirketleri tercih edilmelidir. Sıvı ilaçlama sistemi püskürtme ve buharlama şekillerinde yapılır.

Kene ilaçlama Nasıl Yapılmaktadır?

Bu işlemlere başlamadan önce ilaçlanacak haşere cinsi belirlenir. Buna göre ilaç seçilir ve uygulanır. Bahsi geçen haşere ise kene ilaçlama yöntemleri kokusuz uygulama ve kokulu uygulama seklinde kategorize edilir. Etkili ve kesin çözüm sunması nedeni ile ev ve iş yerleri için çoğunlukla jel ilaçlama tercih edilir.

HİZMET ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN

ANADOLU YAKASI AVRUPA YAKASI
0534 311 50 00 0539 228 82 57
0216 307 12 35 0212 451 28 88