Karınca İlaçlama

Yaz mevsimimin gelmesiyle özellikle ortaya çıkmaya başlayan karıncalar her yerde olabiliyorlar. Karıncaların yaşam şekilleri gereği her yere ayak uydurabilmeleri ve yuva kurabilmelerinden dolayı bazen çok büyük gruplar halinde iş yerleri, okullar hastaneler ve bazen de evlerde bulunabiliyorlar. Her ne kadar zararları olmayan bir böcek türü olsa da bazen rahatsız edici de olabilirler.

Bulunması istenilmeyen karıncalar için bazı ilaçlama yöntemleri ve teknikleri kullanılıyor. Bu konuda ilaçlama firmalarının aranması ile ilaçlama yöntemi sayesinde kalıcı olarak karıncalardan kurtulmak mümkün hale gelebiliyor. Modern ilaçlama firmaları ile karınca ilaçlama yöntemleri ile bu tehditten kurtulabilmek mümkündür. haşere ilaçlama yapacak firmalar karıncaların yerlerini tespit edip ardından tespit ettikleri yerlerde ilaçlama işlemlerine başlarlar.

İlaçlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Modern ilaçlama şirketleri ile böcek ilaçlama işleminde yapılacak işlemlerde toz insektisitler, jel veya likit kullanır. Kullanılan bu ilaçlama yönteminin kokusuz olması, çevreye ve diğer canlılara zarar vermez. böcek ilaçlama için kullanılan bu ilaçlar, genelde sıvı ilaçlardır. İlaçlama yapılacak yer eğer kapalı bir ortam ise daha çok çabuk etkisini gösterecektir.

Karıncaların yuvalarının bulunduğu yerlerde ilaçlama daha yoğun bir şekilde yapılarak, ilacın etkisinin bu şekilde arttırılması sağlanır. Sadece yuvalarında değil görüldüğü yerlerde de ilaçlama yapılabilir. Evlerde bulunan karıncalar özellikle banyo, tuvalet ve mutfak gibi gider yerlerinin bulunduğu alanlarda daha çok görülür. Özellikle bu yerlerde ilaçlama yapılmasına dikkat edilir.

HİZMET ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN

ANADOLU YAKASI AVRUPA YAKASI
0534 311 50 00 0539 228 82 57
0216 307 12 35 0212 451 28 88