Kalorifer Böceği İlaçlama

Günümüzde en çok baş edilmeye çalışılan böcek türleridir. Diğer adı hamam böceğidir. Hamam böceklerinin bu kadar başa bela denilen türde bıktırmasının sebepleri:

  1. Hızlı üreme kapasitesi (tek seferde yaklaşık 50 yumurta bırakırlar)
  2. Hemen hemen her türlü şeyi yiyebilmeleri
  3. İnsanların yemek artıklarından beslenmeleri
  4. Yumurtalarını uygun gördükleri yerlere bir kaç gün sonra bırakmalarıdır.

Kalorifer Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bu böcek cinsleri üzerinde etkili kalorifer böceği ilaçlama için bir kaç yöntem mevcuttur. Bunlar;

  1. Sprey Uygulama: Kalıcı etkiye sahip haşere ilaçlama ile sıvı ilaçlamadır. İlaçlama için kullanılan metodların ilk sırasında akla gelen bu ilaçlama türü böcek en eski ilaçlama çeşidi olduğu için ilk akla gelendir. Uygun dozlarda su ile seyreltme şeklinde hazırlanır. Yüzeye püskürtülerek uygulanır. Böceklerin ilacı solumasıyla değil, temas etmesi ile etkiler. Oldukça etkili olan bu ilaçlama çeşidini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.
  2. Kokulu Kalorifer Böceği İlaçlama: Eskiden böcek ilaçları hangi böcek türü olursa olsun her zaman kokulu üretilirdi. Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesinin böcek ilaçlama konusunda da faydası olmuştur. Bu ilaçlama türünün yaklaşık 25 senelik bir geçmişi vardır.
  3. Kokusuz Kalorifer Böceği İlaçlama: Bu ilaçlar kullanıldığı zaman ortada zirai ilaçlarda bulunan kötü koku yoktur. teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde kullanılan ilaç türlerinin yaklaşık %90’ı kokusuz olarak üretilmektedir. Bu ilaçlarda koku anlaşılmadığı için dolandırıcılar şişelere ilaç yerine su koyarak satış yapmakta olduğu için bu ilaçların güvenilir yerlerden alınması önemlidir.

HİZMET ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN

ANADOLU YAKASI AVRUPA YAKASI
0534 311 50 00 0539 228 82 57
0216 307 12 35 0212 451 28 88