Proje Açıklaması

Lokanta ilaclama

Lokanta İlaçlama

Lokanta ilaçlama uygulamaları her ay düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. İşletmenin müşterilerine kötü bir görüntü sergilemesini engellemek amacıyla var olan haşere sorununu, bu sorun da yoksa oluşmasını engellemek amacıyla düzeli olarak uygulanması gerekmektedir.

Lokanta ilaçlama uygulamasında kullanılacak olan ilaçlar Tarım Bakanlığı onaylı olup, düzenli olarak uygulanması zorunludur. Var olan tüm gıda işletmeleri gibi rutin bir şekilde uygulanacak olan haşere ilaçlama işleminde uyulması gereken kurallar vardır. Bu kurallar;

  1. Böcek ilaçlama işleminde kullanılacak olan ilaçların Tarım Bakanlığı onaylı olması, çevreye ve ortamda bulunan diğer canlılara zarar vermemesi gerekir.
  2. Uygulaması yapılacak olan ilaçların seçiminde çevreye ve iklim koşullarına uyumlu olması gerekir.
  3. Uygulanması planlanan tekniğin daha önceden denenmiş olması ve sonuçlarının belgelenmiş olması gerekir.
  4. Önerilmiş olan böcek ilaçlama teknikleri ortamda yaşayan kişilerin doğal yaşam şekilleri ve edinmiş oldukları alışkanlıklar ile uyumlu olmalıdır.
  5. Kişilere ve çevreye toksik madde yüklemeyecek olan uygulamalar seçilmelidir.
  6. Tecrübe gerektiren durumlarda yeterli bir şekilde eğitim almış personellerle çalışılmalıdır.

Lokanta İlaçlamada Kullanılacak Olan Yöntemler

Lokantaların ilaçlanmasında genellikle 2 tip yöntem kullanılır. Bu yöntemler jel ilaçlama ve kokulu ilaçlama yöntemleridir.

Jel ilaçlamada haşere ilacı yiyerek yuvasına döner ve yuvasında ölür. Ortamda bulunan diğer böcekler bu ölü haşereden beslenir ve onlarda zehirlenmiş olur. Bu işlem zincirleme bir reaksiyon halinde devam eder. Kokusu olmadığı için oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Kokulu ilaçlamada ise ilaçlamayı yapacak kişilerin maske ve koruyucu kıyafetler ile korunması gereklidir. Ortam tamamen tahliye edilerek yapılır. İlaçlama bittikten yaklaşık 4 saat sonrasında ortam havalandırılmalıdır.

İstenmeyen Haşereler sizin için sorun oluyorsa restaurant ilaçlama hizmeti almak için hemen arayın!

HİZMET ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN

ANADOLU YAKASI AVRUPA YAKASI
0534 311 50 00 0539 228 82 57
0216 307 12 35 0212 451 28 88