Proje Açıklaması

Bina ilaçlama

Bina İlaçlama

Yaşam alanlarının ilaçlanması oluşabilecek hastalıkların, zehirlenmelerin ve zehirli böcek sokmaları sonunda ölüme kadar gidebilen rahatsızlıkların oluşumunu engellemek için önemlidir. Bina içlerinde en çok karşılaşılan böcek türleri olan hamam böcekleri, kırkayaklar, kene, örümcek, pire ve tahtakurusu gibi haşerelerin daha iyi bir yaşam kalitesi için haşere ilaçlama yapılarak üremelerinin engellenmesi oldukça önemlidir.

Böceklerin yaşam alanları genellikle loş ortamlar olduğu gibi nemli ortamlarda da rahatlıkla yaşayabilirler. Bu sebeple kış aylarında bina içlerinde oldukça yaygın olarak bulunurlar. Haşere ilaçlama ciddi bir profesyonellik gerektirir. İlaçlama esnasında koruyucu kıyafetler, eldiven ve koruyucu gözlük kullanımı gerekir.

Bina Nasıl İlaçlanır?

Bina içerisinde yaşamlarını sürdüren kişilerin tamamen binadan uzaklaştırılması gereklidir. Böcek ilaçlama için profesyonel bir ekip olması böcek ilaçlama süresini kısaltacaktır. İlaçlamayı yapacak kişi bina içerisi için kokusuz zirai ilaçlar kullanmalıdır. İlaçlama yapmadan önce koruyucu kıyafet, koruyucu eldiven ve koruyucu gözlük mutlaka kullanılmalıdır.

Bina bodrumları, her dairede bulunan özellikle tuvalet ve banyolar gibi nemli ortamların, mutfakların ağırlıklı olarak ilaçlanması gerekir. Binalarda ortak kullanım alanlarının da uygun zirai ilaçlarla ilaçlanması sağlanmalıdır. Bahçeler de ilaçlama kapsamı içinde olmalı ve doğaya zarar vermeyecek olan ilaçlar tercih edilmelidir.

Yılda en az iki kere olmak üzere bina ilaçlama işleminin yapılması olası muhtemel sağlık sorunlarının önüne geçecektir. İlaçlama işlemi profesyoneller tarafından yapılmadığı taktirde ilacın yanlış uygulanması böceklerde bağışıklık yaratacağından ileride daha büyük sorunlar oluşturabilir.

HİZMET ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN

ANADOLU YAKASI AVRUPA YAKASI
0534 311 50 00 0539 228 82 57
0216 307 12 35 0212 451 28 88