Proje Açıklaması

Bahçe ilaçlama

Bahçe İlaçlama

Açık havada yapılan bu tür vakalarda dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları şunlardır;

Bahçe ilaçlama yaparken en önemlisi doğru zamanda doğru şekilde yapılmasıdır. Her yerin zamanlaması farklıdır. Bir bölgede farklı zamanlamada yapılacak olan vakalarda yaprak ve bitki başına düşen miktarlara bakılarak karar verilmelidir.

Görür görmez yapılanlar bitki türlerine yoğun bir şekilde zarar verebilir. Bu yüzden zamanlamaya dikkat etmek gerekir. Ölçek miktarı da bir bu kadar önemlidir. Çünkü toz ölçeği ve sıvı ölçeği birbirinden farklıdır. Toz ölçeğinkine sıvı konursa veya sıvı ölçeğinkine toz konursa bitkide oran az yada çok olabilir bunun sonucunda bitkiye kökten başlayarak uca kadar zarar verir.

Suyun Ph Değeri

Kullanılan su miktarı ve suyun ph dengesi bu uygulamayı yaparken önemli ölçüde olumlu veya olumsuz etki göstermektedir. Ph dengesi az ise uygulama yapılan yere etkide bulunulmaz. Ph derecesini yüksek gördüğünüz zaman ph düşürücü sulu gübre kullanılabilir. Her defasında aynı tür uygulamanın yapılması bir zaman sonrada etki göstermeyebilir. Ergin türlere etki eden yeni oluşan yumurta türüne etkide bulunmayabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Böcek ilaçlama yöntemini kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerde vardır. Zirai olmayan hiçbir ürün reçetesiz olarak satın alınmamalıdır. Yağışlı ve rüzgarlı havalarda bu tür haşere ilaçlama yöntemleri kullanılmamalıdır. Uygulama esnasında maske vb. gereçler kullanılmalıdır. İlaçlar solunmamalı, havası içe çekilmemelidir. Uygulama esnasında uygulama yaptığınız bölgeden bitki tüketimi yapılmamalıdır. Boş ambalajlar uygulama yapıldıktan sonra bölgelere atılmamalıdır.

HİZMET ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN

ANADOLU YAKASI AVRUPA YAKASI
0534 311 50 00 0539 228 82 57
0216 307 12 35 0212 451 28 88