Arı İlaçlama

Arı ilaçlanması işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta mevcut olan arının türüdür. Eğer ilaçlanmak istenen arı türleri bal arısı kolonisi ise ilaçlama yapılmaya gerek duymadan ilgili kurumlardan yardım talep edebilirsiniz.

Arı İlaçlama Nasıl Yapılır?

Ortamda bulunan arı cinsleri yabani ise, özel üretilen ekipmanlar, özel kıyafetler ve de farklı kimyasallarla arı ilaçlama gerçekleştirilir. Yabani arılarda mevcut olan zehirli iğneler arıların savunma yapmasında oldukça etkilidir. Bu yüzden zehirli iğneler için özel tasarlanan kıyafetler olmadan haşere ilaçlama işlemi gerçekleştirilmemelidir.

Arı İlaçlama Fiyatları

Arı ilaçlanmasında farklı yöntemler uygulandığı için net olarak fiyat verilmemektedir. Uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğü, arı yoğunluğuna göre böcek ilaçlama fiyatları değişkenlik gösterir.

Arı Türlerinin Genel Özellikleri

Biyolojide zar kanatlılar ailesine dahil olan tüm böcek cinslerini arılar oluşturur. Arıların sistematik sınıflandırmada oluşturdukları takım Apoidea familyasıdır.

Zar Kanatlılar Ailesinin Özellikleri: Bu sınıf içerisinde enine ve boyuna olmak üzere damarcıklar bulundurmasıyla bilinen iki çift saydam şeklinde kanatlara sahip olmalarıdır. Arıların vücut yapısı karın, göğüs ve baş olarak üç kısımdan oluşurlar. Vücutları tamamen yumuşak dokuda olan kıl örtüsüyle kaplıdır. Tür cinsine göre kıl renkleri değişkenlik göstermektedir.

Bal arıları yaklaşık bir kilogram bal üretmek için sekiz kilogram bal tüketirler. Günde 200 gram kadar su tüketimi gerçekleştirirler. Bal arısı kolonileri yıllık ortalama on beş ile yetmiş beş kilogram civarında polen tüketirler.

HİZMET ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN

ANADOLU YAKASI AVRUPA YAKASI
0534 311 50 00 0539 228 82 57
0216 307 12 35 0212 451 28 88